צילה שנהר

ייעוץ זוגי ואישי 050-6402526

רכישת ספרים וטיפולים

הרשמה לניוזלטר

לקבלת המתנה לשיפור הזוגיות מלאו מייל בלבד.

דואר אלקטרוני *

*בלחיצה על כפתור ההרשמה הינך

מסכים/ה לקבל חומר מהאתר.

הצטרפו אלי ברשתות החברתיות:

g

סיפורי הצלחה

כשיצרתי לראשונה קשר עם צילה אשתי ואני עמדנו לפרק את הכל: זוגיות, משפחה ובית. הגענו למצב שפשוט הרמנו ידיים, עייפנו מהמריבות ולא היינו מאושרים.

היום לאחר עשרה מפגשים דרך הסקייפ (אנחנו גרים בחו"ל) הכל נראה אחרת...

הבעיה העיקרית שלנו הייתה ששנינו עבדנו ואבדנו את עצמנו לדעת. שנינו בתפקידי ניהול תובעניים ופשוט הפסקנו לראות האחד את השני ואת הצרכים שלנו כזוג. עשינו דברים כי כך צריך ולא הצלחנו לכוון את המצפן שלנו מחדש. היינו צריכים הכוונה - אותה קיבלנו מצילה.

למדנו ממנה שאסור לקחת מאחרים את השיעורים שלהם, גם אם הם כואבים ככל שיהיו (אחרת איך ילמדו?)

למדנו שצריך לתת לאחר/ת להתמודד עם קשיים ולא להיסחף לתוך מניפולציות ודרמות.

למדנו לכבד יותר, קודם כל את עצמנו ואח"כ גם את האחר.

למדנו שעלינו להשקיע בזוגיות, שצריך לאזן את החיים ולפעמים צריך לקחת את הדברים בפרופוציות ולנסות לראותם מרחוק...

צילה עזרה לנו בכל זה. היא עזרה לנו לראות את הדברים מפרספקטיבה של מרחק ולא לקחת הכל באופן אישי, ישנן החלטות כואבות שאנחנו מקבלים ועלינו לשאת בתוצאות של החלטות אלו.

אני שמח כי התעקשתי על ייעוץ זוגי שהיה בסופו של דבר יעוץ אישי, כי למרות שאז הכל נראה שחור עכשיו הרבה יותר בהיר.

המפגשים האינטרנטיים עם צילה זרמו בצורה נעימה והראייה שלה את הדברים תרמה לנו ובעיקר לי לראות את הדברים מזווית שונה, יותר קלילה ופחות ביקורתית.


 

צילה יקרה, נעמי שמר כתבה בשירה:"אנשים  טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד, אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד...".
צילה, תודה לך על היותך האישה הטובה שליוותה , ייעצה והראתה לי את הכיוון הנכון בדרך.
הגעתי אליך חסומה אנרגטית ונראה כי חיי לא "זרמו" כפי שיחלתי לעצמי.....השיחות איתך , הייעוץ המקצועי והשיקוף התודעתי הצליחו, כעין שרברב מומחה, לפתוח את "החסימה". הזרימה החלה להגיע די במהירות ואיתה אנרגיות חיוביות, חוזקות, מודעות והצלחות. הבהרת לי "שאין אני לי - מי לי? " אינו קלישאה אלא מציאות שבפועל מתרחשת וכן...
רק אני יכולה!
שיקפת לי את עצמי בזוגיות ובכלל , חשפת זויות שונות של הסתכלות והעשרת אותי בהמון תובנות במציאות חיי.
השינוי בעצמי הביא עימו שינוי לטובה בכל התחומים ואיתו המון סיפוק, אושר ואהבה.
צילה אהובה, אני מחבקת אותך בהמון אהבה, שתבורכי בהמשך פועלך, בייעוץ ובהדרכה שבהם את כל כך טובה!
תודה לך שצעדת איתי יד ביד בדרך!

 

זוג בראיון איתי על זוגיות טובה


· הפרטים שונו למניעת זיהוי.

 

זוג צעיר + ילד שהפך זוגיות עם כעסים, תסכול ואיום בפרידה לזוגיות מדהימה ונותנת השראה

היי צילה! מה שלומך?

אני רואה מדי פעם את הטיפים שלך והשליחות היומיומית שלך בפייסבוק והחלטתי לסבר את אוזנייך לגבי חיינו היום..

שלי ושל אשתי כחודש לאחר הטיפול.

על מנת לא להיכנס להתפלספות ומריחות פשוט אתאר לך את הסדר יום שלנו במהלך כל השבוע..

חזרתי להתאמן באגרוף תאילנדי והחזרה לעסוק בתחביב שלי מסבה לי נחת ורוגע.

אישתי עושה חיל במקום עבודתה ומצליחה לשלב בצורה מדהימה בין עבודה לחיי משפחה ומטלות הבית וזוגיות ורומנטיקה,

תוך כדי שהיא פרטנרית מדהימה בחדרי חדרים.

כל יום לאחר חזרתנו הבית אנחנו יושבים בסלון שותים קפה, משחקים עם הילד והבית מתמלא צחוקים ואווירת אושר.

אנחנו מתחלקים במטלות הבית וכל אחד נותן את המרחב נשימה וחופש פעולה לשני על מנת לעשות את עיסוקיו.

אני מדי פעם הולך לשתות בירה עם חבר, הולך לאימון ועושה יותר דברים לבד מחוץ לבית..

את חג האהבה הפעם דאגנו לציין בצורה מקורית ומיוחדת.

בחמישי אנחנו הולכים לסרט ובסוף שבוע אנחנו הולכים לצימר בצפון...

אישתי גם נרשמה לחדר כושר, יוצאת מדי פעם מהבית לבד, ושנינו נותנים אחד לשני את האפשרות להרגיש חופש - מה שלא היה לנו מתחילת הנישואים.

שנינו מרגישים שאנחנו משוחררים ואנחנו משרים את האווירה הזו בבית על הילד..

הכול רגוע ושליו.

היתה לנו מריבונת קטנה שהיתה בעצם אי הבנה.. אני התכתבתי עם מישהי שהייתי ידיד שלה לפני כעשר שנים, עוד לפני שהכרתי את אישתי.

מטרת ההתכתבות היתה אך ורק על הא ועל דא וענייני דיומא וחלילה לא בקטע זדוני.

אישתי ראתה את הסטוריית ההתכתבות והעמידה אותי במקומי, ומה שהיה מסתיים ברצח עם לפני מספר חודשים ,

הסתיים הפעם בסליחה ענקית מצדי וחרטה על מעשה ללא כוונה זדונית וחזרנו למוטב כאילו מקרה זה לא קרה.

תחושת היכולת לנהל את המריבה תחת שליטה היא תחושה מדהימה.

אתה לא חושש לחיים שלך ולא מפחד מאי הבנות כי אתה יודע שהכול ייפתר... כי אתה למדת לשלוט במצב.. לשלוט ב״אפרת״....

והכי חשוב הוא שהילד המדהים שלנו, היקר לנו מכול- מאושר במחיצתנו והחיוך לא יורד מפניו..

מה אני אגיד לך? אין ספק שאני גם בדעה כמו כל שאר מטופלייך שחבל שלא עשינו זאת קודם אך ההרגשה היא שלמרות שעברנו כברת דרך ,

היום אנחנו לקראת דרך המלך ..

אני מודה לך מכול הלב על הטיפול, זו היתה עיסקת חיי..

היום אני אוהב את אשתי כפליים ממה שאהבתי אותה עד היום.

תודה תודה תודה!!!!

 


שחיקה של זוגיות

הורים לשני ילדים צעירים הגיעו אלי בהחלטה נחושה להתגרש. התקשורת ביניהם הפכה להיות לא נעימה וכוחנית, הם צברו כעסים, טינה ומטענים ובלי לשים לב הלכו והתרחקו. הם נכנסו למין מעגל קסמים ולא יכלו לצאת בכוחות עצמם. הם הגיעו לצומת בה היו צריכים להחליט האם מתגרשים ובורחים מהתמודדות עם הבעיה (ומחליפים את הבעיה עם בעיה אחרת) או שמתמודדים כמו 2 אנשים בוגרים.

הם פנו אלי כמוצא אחרון לפני שהם נפרדים במריבה מכוערת אחד מהשניה.

נפגשנו 5 פגישות כפולות, במהלך הייעוץ הזוגי לימדתי אותם לתקשר אחד עם השניה, לבטא במדויק את צרכיהם ולהגיד מה הם צריכים, זיהינו דפוסים בהתנהלות שלהם שלא משרתים אותם בכלל ואפילו פוגעים לא רק בהם אלא בכל אדם המגיע עימם לאינטראקציה. הם הפכו להיות מודעים לדפוסים האוטומטיים שלהם ולפרשנות שלהם דרכה הם רואים את החיים. לימדתי אותם את מודל התקשורת המוצלחת דבר שהפחית במידה ניכרת את הויכוחים שלהם וגם הויכוחים שכן היו, התנהלו בצורה נעימה ומקדמת. הם הפסיקו להאשים והתחילו לקחת אחריות כל אחד על עצמו וחייהם הזוגיים עלו על המסלול.

רווקה בלי לדעת למה

ש. פנתה אלי לטיפול לאחר שקראה מאמר שלי באינטרנט. ש. רווקה שקשריה לא החזיקו מעמד יותר מכמה חודשים והיא החלה להתייאש מלמצוא זוגיות ההולמת את צרכיה.

בטיפול בדקנו מה האמונות החוסמות שלה המונעות ממנה לממש זוגיות ראויה, פתרנו דפוסים בעייתיים בהתנהגותה שיוצרים איום גדול על בני זוגה. היא למדה לפתח את האמון בגברים. היא הבינה שהגישה שלה משדרת מסר כפול ומקשה על גברים להתקרב אליה.

לאחר כ-10 טיפולים היא יצאה לבליינד דייט והכירה גבר שמצא חן בעיניה. ליוויתי אותה בתהליך ביסוס הקשר  וכיום הם נשואים כשנה ומתכננים הריון.

התלבטות האם להתגרש

ח. פנתה אלי ע"מ לבחון ולהתלבט בנוגע להחלטתה להתגרש מבעלה. ביעוץ בדקנו מה לדעתה לא עובד בזוגיות, מה ניתן לשנות ואיך לקחת אחריות. בחנתי איתה בצורה רציונלית שיקולים של עלות תועלת, רווח והפסד ובדקתי איתה לפרטי פרטים איך היא רואה את החיים שלה אחרי הגירושין. היא בכלל לא העלתה על דעתה לבדוק עד כדי כך לעומק סוגיה זו של "היום שאחרי" ולאחר תהליך קצר יחסית היא החליטה לתת הזדמנות נוספת לקשר הזוגי ביניהם.

היא החליטה להשקיע את האנרגיות בבניה ובשיקום הזוגיות ולא בהרס ובפירוק. היעוץ סייע לה לבחון לעומק את המשמעות של הגירושין והצליח להעביר את המוקד מהרגש לשכל.

יעוץ און ליין לישראלים בחו"ל

ד. פנה אלי מחו"ל, הוא נשלח לשם לשליחות של כמה שנים ע"י אחד המשרדים הממשלתיים. לקח לשם את משפחתו, רשם את ילדיו לבי"ס אמריקאי וקיוה שלאשתו יהיה זמן להשקיע בעצמה וללמוד שם משהו.

החלומות התנפצו לאחר כמה שנים כשהזוגיות שלהם עלתה על שרטון. אשתו הרגישה מאוד מתוסכלת מכך שהיא ויתרה על קריירה בארץ, הרגישה שהילדים שלה נטמעים ומסתגלים ואילו היא נשארת מאחור. היא נותרה ללא עבודה וללא עיסוקים והתחילה להרגיש יותר ויותר קורבן של הנסיבות ואת התסכול היא הוציאה על בעלה. היה קשה לה מאוד לוותר על מערכת התמיכה שהיתה לה בארץ.

מטרת הייעוץ הזוגי היתה לסייע להם בהתארגנות החדשה בחו"ל, הם למדו לתאם ציפיות, לתקשר יותר טוב, להקשיב ולא רק להטיח האשמות ולהסתגל למציאות המשתנה.

את הייעוץ עשינו כייעוץ און ליין בסקייפ כשאנחנו לוקחים בחשבון את הפרשי השעות.


בולימיה והפרעות אכילה
מ. בת 20 הופנתה אלי ליעוץ ע"י הוריה המודאגים בגלל שסבלה מבולימיה. היא היתה אוכלת כמויות של אוכל ואח"כ מקיאה את הכל כדי להרגיש נקיה וטהורה. בנוסף לכך היתה קיצונית וטוטאלית לגבי כל דבר שעשתה בחייה וחיבלה במערכות היחסים שלה עם החברים, המשפחה והסביבה.
בטיפול עבדנו על נושא השליטה שלה בחייה, בררנו את הדפוסים הטוטאליים שבהם בחרה ולימדתי אותה דרכים אחרות להרגע. הגענו למוקד העניינים בגללו היא בחרה בבולימיה כדי לבטא את המצוקה שלה וכדי לשחרר לחץ שהצטבר בחייה. הדימוי העצמי שלה השתפר פלאים והיא הפסיקה להלחם בעצמה.
כיום מ. אוכלת בצורה מסודרת ומאוזנת ולמדה לקחת אחריות על חייה, היא ממשיכה לתרגל טכניקות הרפיה ודמיון מודרך ומדווחת כי הטיפול עזר לה. הוריה מספרים לי כי מערכת היחסים שלה איתם השתפרה ללא היכר והם כבר מדברים ביניהם ולא רק רבים וצועקים.

טיפול בהתקף חרדה
צ. הגיעה אלי לטיפול לאחר שחוותה התקף חרדה בזמן שהסיעה את נכדיה ברכב. בעקבות ההתקף היא הפסיקה לנהוג והסתגרה בבית מפחד שיבוא ההתקף הבא.
טיפלנו בהתקף החרדה והיא הבינה את המנגנונים להתפרצותו וכן הבינה את הסיבות שמלכתחילה גרמו ללחץ האדיר שגרם להתקף החרדה.
כיום ג. חזרה לנהוג וחזרה לשגרה כפי שהיתה לפני התקף החרדה. היא אפילו התחזקה מהחוויה הזאת ורואה בה חוויה מעצבת שלימדה אותה הרבה על עצמה.

קונפליקט בין קריירה לאמהות
ל. הגיעה אלי לטיפול לאחר התפרצות של מחלת הקרוהן. ל. עובדת בתפקיד תובעני בחברה גדולה ובנוסף היא אמא ל – 4 ילדים. היא ניסתה להיות סופרוומן ולהצליח בצורה טובה בכל התחומים. הפרפקציוניזם הזה גרם לה הרבה מתח נפשי והיא התקשתה לתפקד בצורה טובה גם כאמא וגם כאשת מקצוע. היא נקרעה בקונפליקט בין אמהות לקריירה.
עבדנו על נושא סדר העדיפויות והמחירים הנובעים מכל בחירה שתהיה, עבדנו גם על נושא ייסורי המצפון והדרישה שלה מעצמה להיות סופרוומן.
ל. הבינה את הקשר בין המתח בו היתה לבין התפרצות התסמונת וקבלה ביחד עם בעלה החלטה להוריד מעט הילוך בקריירה כדי להיות יותר עם הילדים. היא שלמה עם החלטתה.

 

צילה שנהר - מומחית לייעוץ זוגי ואישי, בעלת עסק בינלאומי לשיפור זוגיות בזמן קצר ובכלים הנותנים תוצאות. ייעוץ זוגי בצפון וכן ייעוץ זוגי ואישי בסקייפ.

 

לקבלת הנוסחה הנפלאה לשיפור הזוגיות לחצו על הקישור, הקלידו מייל והנוסחא עם הטיפים בדרך אליכם

לשיפור הזוגיות

אשמח לעזור לכם בשיפור הזוגיות פגישת היכרות חינם.

050-6402526

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן